Nawóz na trawę – ekologiczny sposób na jej wzrost

Niniejszy artykuł pod tytułem Ekologiczny prąd w domu nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Ekologiczny prąd w domu należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jesteś przeciwnikiem używania chemii w ogrodzie? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie super pomysł na nawożenie trawnika w sposób ekologiczny. Zapoznaj się z nawozami organicznymi, które pomogą trawie na szybkich wzrost i nie będą szkodzić środowisku.

Nawożenie jak wiadomo to jedna z podstawowych i nieodzownych prac przy utrzymaniu pięknego trawnika. Jeśli twoja trawa ma mizerny wzrost, a jej źdźbła są żółte i wyschnięte to sygnał, że doskwiera jej niedobór składników odżywczych. Aby dostarczyć jej brakujących elementów odżywczych wyróżnia się dwie metody nawożenia: mineralne i organiczne. Nawóz mineralny jest produkowany z myślą o ogrodnikach – amatorach i są to gotowe mieszkanki najczęściej chemiczne. Natomiast nawóz organiczny to nawóz stworzony specjalnie dla osób, które chcą żyć zgodnie z naturą i nie szkodzić otoczeniu.

Nawożenie ekologiczne

Taki sposób nawożenia ma wiele zalet, takich jak dostarczanie roślinom nie tylko składników pokarmowych, ale również wzbogaca glebę w ważną próchnicę. Jest to metoda w 100 % naturalna. Co ważne, nawożąc trawę w sposób organiczny nie musi bać się o podtrucie dzieci, które uwielbiają bawić się na podwórku czy zwierzęta domowe lubiące od czasu do czasu zjeść sobie trochę źdźbeł trawy.

Najczęściej stosowane nawozy ogrodnicze to:

  • kompost
  • obornik
  • nawozy zielone
  • różnego rodzaju gnojówki

 

Nawóz na trawę – ekologiczny sposób na jej wzrost – kompostownik

Kompost to podstawowa i najłatwiejsza metoda nawożenia trawnika, polecana ogrodnikom początkującym czy tym zaawansowanym. Kompostownik jest bogatym źródłem składników pokarmowych i próchnicy niezbędnej do prawidłowego wzrostu traw. Kompost, możesz wykonać sam w domu, jeśli jednak nie lubisz i nie masz czasu na tworzenie takiego naturalnego nawozu to możesz skorzystać z gotowych produktów taki jak Florovit Pro Natura Kompost. Wykonany w 100% ze składników organicznych pobudzi twoją trawę do wzrostu i da efekt pięknego trawnika, które widzimy na polu golfowym. Taki gotowy kompost jest najprostszą metodą wśród nawozów, bo możesz stosować ją w dowolnym terminie bez obaw o przedawkowanie. Jest to najskuteczniejsza forma nawożenia, bo przywraca i utrzymuje równowagę biologiczną, zawiera bogactwo substancji organicznych i witamin.