Inny sposób na dbanie o środowisko

Niniejszy artykuł pod tytułem Ekologiczny prąd w domu nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Ekologiczny prąd w domu należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zmieniłeś dietę, kupujesz ekologiczne produkty i zacząłeś jeździć rowerem, ale nadal pragniesz coś zmienić w kwestii środowiska? Istnieje jeszcze szereg innych sposobów na dbanie o nasz świat, a niektóre z nich nie wymagają nawet wyjścia z domu. Poznaj nasze propozycje.

Domowe środki czystości

Nie wszystkie płyny można zastąpić domowymi sposobami, ale niektóre z nich możemy zrobić sami. Najtańszą i najbardziej skuteczną alternatywą jest roztwór octu z wodą. Dzięki niemu wyczyścisz ceramikę łazienkową, która będzie pełna blasku; wystarczy, że wymieszasz w proporcji 1:1 ocet i wodę, przelejesz do atomizera i spryskasz umywalkę, toaletę oraz prysznic, wannę. Świeżość pozostanie na długo. Do toalety możesz także wsypać sodę oczyszczoną, która zabije bakterie i wyczyści odpływ. Jeżeli posiadasz czajnik elektryczny i nie chcesz kupować odkamieniacza, który jest bardzo szkodliwy i trujący dla ekosystemu, możesz wsypać do środka kwas cytrynowy i zalać go wodą. Włącz czajnik, a następnie wypłucz go kilka razy.

Druga ręka

W dzisiejszych czasach modne są ubrania z sieciówek, ale istnieją alternatywy dla tego rodzaju zakupów. Strona o nazwie Vinted pozwala na wystawienie na sprzedaż naszych ubrań lub akcesoriów, dzięki temu nie wyrzucamy ich i nie zaśmiecamy środowiska. Możemy też kupować i przyjmować ubrania z tak zwanej „drugiej ręki”, więc nie musisz nawet wychodzić z domu. Powstały również secondhandy z odzieżą używaną.

Jak jeść w pracy?

Zamiast kupować gotowe pożywienie, które jest pakowane w jednorazowe opakowania, rekomendujemy przygotowywanie obiadu w domu. Jest wiele producentów opakowań i pudełek wielorazowego użytku, więc nie musisz myśleć o kolejnym plastiku wyrzucanym do śmietnika.

Reklamówkom powiedz… nie

Markety oferują reklamówki plastikowe, które są jednym z najniebezpieczniejszych czynników zanieczyszczeń. Powiedz „nie” plastikowym torebkom i zainwestuj w torby materiałowe lub wielokrotnego użytku. Na półkach przy kasach zaczęto wprowadzane są także torby papierowe lub kartony, które są o wiele bardziej przyjazne i ekologiczne.

Rozmowa

Nikt nie lubi, aby ktokolwiek narzucał mu swoje ideologie, jednakże to także od Ciebie zależy, czy inni ludzie również nie zmienią swojego podejścia. Porozmawiaj z bliskimi i pokaż im, że też mogą być eko!