Ekologiczna higiena dla ucha

Niniejszy artykuł pod tytułem Ekologiczny prąd w domu nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Ekologiczny prąd w domu należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Używanie pałeczek do uchu to nie tylko nie ekologiczny sposób, ale także niezalecany przez wielu lekarzy ze względu na wciskanie zawiesiny coraz głębiej w kanał słuchowy ucha. Sprawdź, jak możesz ekologicznie i bezpiecznie wyczyścić swoje uszy czytając ten artykuł.

Woskowina zalegająca w uchu to wydzielina gruczołów łojowych oraz potowych przewodu słuchowego. Jej zbyt duża ilość powoduje zwężenie albo zamknięcie światła przewodu co pogarsza znacznie słyszenie, a może nawet dawać dolegliwości bólowe. Poniżej znajdziesz rozwiązania eko do czyszczenia ucha, które znajdziesz w swoim domu.

Domowe krople

Woskowina to substancja oleista, dlatego do jej usunięcia świetnie nadadzą się wszystkie produkty takie jak oleje. Zaleca się zastosowanie takich olejów jak olej kokosowy, oliwka dla dzieci, oliwa z oliwek czy gliceryna.

Warto taki olej lekko podgrzać i przelać do buteleczki z zakraplaczem. Zanim jednak przejdziesz do czyszczenia ucha sprawdź zawsze jaką ma temperaturę olej. Nie może być on za gorący, bo poparzysz ucho wewnątrz! Następnie należy przechylić głowę na bok i wlać kilka kropli oleju do kanału słuchowego. Tak głowę trzeba trzymać przynajmniej przez 5 minut. Woskowina powinna zmięknąć i wpłynąć, a Ty pozostałości wytrzesz chusteczką.

Irygacja wodą

Woda to skuteczny sposób na wyczyszczenie uszów. Możesz skorzystać z lekarza lub zrobić to samodzielnie w domu kupując zestaw do irygacji ucha czyli strzykawkę. Najpierw wodę wraz z solą należy podgrzać do temperatury naszego ciała i wlać ją do ucha na 15 minut przed irygacją. To powinno zmiękczyć zalegającą woskowinę. Następnie strzykawkę napełnij ciepłą wodą, przechyl głowę na bok i wstrzyknij do ucha wodę, a potem odwróć głowę w drugą stronę nad miskę, aby woda z wydzieliną wypłynęła.

Woda utleniona

Wyczyścić ucho można, także za pomocą podgrzanej wody utlenionej. Wlej 10 kropli wody utlenionej do ucha i po 4 minutach odwróć głowę tak, aby wydzielina mogła swobodnie wypłynąć na zewnątrz. Czynność należy powtórzyć 3 razy.

Jeśli jednak te sposoby Cię nie przekonują i wbrew zaleceniom lekarzy lubisz czyścić swoje uszy pałeczkami. Wybieraj te, które zostały wyprodukowane z ekologicznych materiałów. Łatwiej będzie można je zutylizować, bo plastik, który się wykorzystuje do pałeczek bardzo źle wpływa na nasze naturalne środowisko. Alternatywą takich tradycyjnych pałeczek będą pałeczki biodegradowalne wykonane z bambusa lub wielorazowego użytku, które podlegają recyklingowi i zastępują ponad 1000 zwykłych pałeczek.