Ekologiczna biżuteria – najciekawsze pomysły

Niniejszy artykuł pod tytułem Ekologiczny prąd w domu nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Ekologiczny prąd w domu należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Chyba każdy mniej więcej wie czym jest ta ekologiczna biżuteria. Mowa tu o wiankach wykonywanych z kwiatów i o koralach, które wykonano z drewnianych koralików. W czasach obecnych tego typu biżuteria może przetrwać dłużej, bo można ja do pewnego stopnia zakonserwować.

Jednym słowem obecnie taki naszyjnik wykonany z tych trwalszych płatków kwiatów może przetrwać te kilka miesięcy, ale i tak trzeba go po jakimś czasie wyrzucić. Inaczej jest rzecz jasna z biżuterią z drewna i z kamieni szlachetnych. Takowa przetrwa latami i co równie istotne jej elementy łączy jakiś naturalny sznurek, który po wyrzuceniu danej sztuki biżuterii najzwyczajniej w świecie ulega temu bio rozkładowi i właśnie dlatego wielu ludzi docenia biżuterię tego typu.

Biżuteria ekologiczna z naturalnych tkanin

Biżuteria ekologiczna może być też wykonywana z tych naturalnych tkanin, czyli z tych które ulegają bio rozkładowi i by na dokładkę było ciekawiej tkaniny te zabarwia się naturalnymi barwnikami i łączy z kamieniami takimi jak Czaroit lub Chryzokola. Tego typu pomysły na ozdoby nie są jakąś wybitną nowinką jeśli chodzi o tworzenie biżuterii, ale moda na tego typu ozdoby jest najbardziej widoczną w krajach takich jak Indie i Meksyk. Natomiast w Europie taka biżuteria ekologiczna to raczej pojedyncze okazy nabywane w sposób okazyjny. Mowa tu dokładnie o tym, że Europejczycy preferuję srebro, złoto i te najczęściej spotykane kamienie szlachetne, które z nazwy zna chyba każdy. Ciekawą opcją jeśli chodzi o biżuterię ekologiczną jest też drewniana bransoleta zawinięta w naturalną tkaninę, czy też w nitki które zabarwiono za pomocą naturalnych barwników i to w ciekawy sposób. Ozdoba tego rodzaju zgnije po kilku miesiącach w ziemi, ale to nie problem, bo takie ozdoby mają cieszyć konkretną kobietę tylko przez jakiś czas, czyli tylko wtedy gdy się o coś w tym stylu dba przetrwa więcej niż te kilka lat.

Czy biżuteria ekologiczna dorównuje tradycyjnej?

Wielu z nas doskonale wie o tym, że biżuterię klasyczną wykonuje się ze srebra lub ze złota i z tych bardzo popularnych medialnie kamieni szlachetnych. Natomiast biżuterię ekologiczną wykonuje się z drewna, z dość tanich minerałów, z których zazwyczaj wykonuje się też tanie koraliki. Kolejnym składnikiem takiej biżuterii są też naturalne tkaniny zabarwiane naturalnymi barwnikami i muszle zazwyczaj zbierane nad morzem. Czasami w przypadku tego typu ozdób spotyka się też pazury i zęby dzikich zwierząt, choć nie często łączą się one z tymi barwionymi nitkami i sznureczkami. Jedyną cechą łączącą te ozdoby jest to, że w typowej ziemi szybko ulegają rozkładowi, a słońce dość często sprawia, że naturalne barwniki bledną.

Czytaj więcej na zlotalinia.com.