Dlaczego warto zdecydować się na ekologiczne mydło?

Nie wszyscy mają świadomość, że do bardzo dokładnego wyczyszczenia poszczególnych powierzchni w domu wystarczy ekologiczne szare mydło. Dlaczego warto zaopatrzyć się w ten produkt?

Naturalny odplamiacz

Warto zdawać sobie sprawę, że w celu pozbycia się zacieków z ubrań nie jest konieczne korzystanie ze specjalistycznych środków odplamiających. W zupełności wystarczy wtarcie odrobiny szarego mydła w tkaniny zwilżone wodą. Następnie rekomendowane jest pozostawienie ubrań na całą noc, aż wyschną.

Delikatny płyn do drewnianych podłóg

Warto również wiedzieć, że do przygotowania domowego płynu przeznaczonego do mycia podłóg wystarczy dodać zaledwie pół łyżeczki szarego mydła do wiaderka z gorącą wodą. Rekomendowane jest także dodanie pięciu kropel wybranego przez siebie olejku eterycznego. Oczyszczona w ten sposób powierzchnia będzie nie tylko właściwie odświeżona, ale przede wszystkim pachnąca.

Antybakteryjny środek do WC

W bardzo prosty sposób można zrobić domowy antybakteryjny płyn do mycia toalet. Należy w tym celu rozpuścić w ciepłej wodzie zaledwie dwie łyżeczki startego szarego mydła z trzema łyżkami sody oczyszczonej oraz dziesięcioma kroplami olejku herbacianego. Następnie wystarczy przelać powstałą miksturę do pustej butelki.