Dlaczego warto kupować ekologiczne jedzenie dla dziecka?

Niniejszy artykuł pod tytułem Ekologiczny prąd w domu nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Ekologiczny prąd w domu należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Znacznej większości osób ekologiczna żywność kojarzy się nie tylko z czymś zdecydowanie zdrowszym, ale również droższym. Czy wspomniane produkty są jednak dobrym rozwiązaniem dla małych dzieci?

Jakie są zdecydowanie największe zalety produktów ekologicznych?

  • produkty ekologiczne przede wszystkim nie zawierają substancji dodatkowych (E), do których należy zaliczyć barwniki, konserwanty czy słodziki.
  • w zdecydowanej większości przypadków produkty ekologiczne mają znacznie mniejszą ilość substancji, które mogłyby zaszkodzić. Doskonałym przykładem mogą być pestycydy. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że wspomniane pestycydy, które będą zjadane przez dłuższy okres czasu w mniejszych ilościach mogą przyczynić się do obniżenia odporności, zakłócenia rozwoju czy nawet nowotworów.

Czy produkty eko mają więcej składników odżywczych?

Według badań naukowców mleko ekologiczne jest znacznie bogatsze w wapń w porównaniu do mleka produkowanego w zupełnie inny sposób. Z kolei ekologiczne marchewki mają w swoim składzie znacznie mniej azotanów w porównaniu do warzyw z tradycyjnych upraw.